top of page
  • Zdjęcie autoraPaulina Hejn-Kępkiewicz

BUDAPESZTBudapeszt to jedno z najpiękniejszych miast w Europie, które oferuje wiele atrakcji i niezapomnianych doświadczeń.

Budapeszt słynie z pięknych zabytków, takich jak Buda Castle, Parlament, Łaźnie Gellerta i Most Łańcuchowy.

Miasto jest znane, ze swoich kąpieli termalnych, gdzie można zażyć relaksującą kąpiel w jednym z wielu termalnych basenów i łaźni.

Budapeszt oferuje bogatą scenę kulturalną i artystyczną. Zachęcam do zwiedzenia muzeów, galerii i teatrów, tak aby poznać węgierską kulturę i sztukę.

Węgierska kuchnia, to raj dla smakoszy. Zachęcam do degustacji tradycyjnych węgierskich potraw, takich jak gulasz, langosz i dobosz torta.

Miasto jest znane z gościnności i przyjaznej atmosfery. Podróż do tego miasta zapewni niezapomniane wspomnienia i przyjemne spotkania z lokalnymi mieszkańcami.

Budapeszt oferuje wiele romantycznych widoków, zwłaszcza nocą. Zachęcam do spaceru wzdłuż brzegu Dunaju, podziwiając iluminację mostów i budynków.

Stolica Węgier oferuje wiele możliwości aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, takich jak spacery po parkach i ogrodach, jazda rowerem wzdłuż Dunaju czy kajakarstwo na rzece.

Budapeszt jest znacznie tańszy niż wiele innych europejskich miast, a swoją atrakcyjnością na pewno od nich nie odstaje. Serdecznie polecam!

10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

SARDYNIA

Comments


bottom of page